Jdi na obsah Jdi na menu

Vodní pólo – první body hradecké Slavie v nejvyšší soutěži mužů

Vodní pólo – první body hradecké Slavie v nejvyšší soutěži mužů

byly doslova vydřené. Jejich soupeři z Olomouce totiž posílili tým o tři velmi kvalitní hráče druholigového Děčína. A bylo to na jejich hře znát, bleskově se ujali vedení nad oslabeným týmem hradecké Slavie, jemuž z různých důvodů chyběli tři hráči základní sestavy. Hanáci po několika laciných brankách vedli dokonce už 5:1 na začátku druhé čtvrtiny. Domácí ale nehodili flintu do žita, zvýšili těsný důraz v obranné hře a v polovině utkání dotáhli vedení Hanáků, které ještě ve třetí čtvrtině dokázali zvrátit o dvě branky ve svůj prospěch.

Taktickou hrou v poslední čtvrtině potom obrousili hroty náporu soupeře a vybojovali své první body do tabulky. Utkání se muselo líbit naplněnému hledišti kryté padesátky, které aplaudovalo výkonu obou týmů. V podvečerním utkání,ve kterém hostili hradečtí další moravský tým, bylo o něčem jiném. Přerovští pólisté, kteří vloni usilovali marně o titul, se posílili na letošní sezónu o hrotového hráče Petera Franka, který několik roků a ještě vloni střílel branky za hradeckou Slavii.  A ten dokázal vsítit do branky svého bývalého týmu více než třetinu gólů! Naproti tomu museli domácí nahradit absenci dalšího hráče obranného základu nezkušeným dorostencem a tak soupeři, který praktikuje nepříjemnou silovou hru, nedokázali čelit.