Jdi na obsah Jdi na menu

Hradečtí vodní pólisté přivezli z Brna body!

Hradečtí vodní pólisté přivezli z Brna body!

V posledním letošním ligovém kole se utkaly navzájem týmy, nasazené do dvojic.

Hradecký tým tedy se utkal dvakrát s brněnskou Kometou a z těchto utkání dokázal vytěžit dva body, které se z Brna jen tak lehce nevozí! Dopolední zápas na brněnském plaveckém stadionu byl zahájen prudkým náporem hradeckých, kteří odskočili do tříbrankového vedení. Domácí postupně dotahovali, do poslední čtvrtiny stihl vyrovnat skóre, které však překlopili na svou stranu při výtečně zahrané přesilovce hosté.

Domácí však 2 a ½ minuty před závěrečným klaksonem vyrovnali a tento stav se už nezměnil. Rozhodovaly tedy pokutové hody z 5m vzdálenosti.

V deváté sérii se hradečtí nezmýlili, kdežto domácí ano. Večerní utkání v hradecké padesátce mělo obdobný průběh a bylo po tři čtvrtiny vyrovnané. Jen s tím rozdílem, že domácím došly v poslední části hry síly a velezkušený soupeř toho využil a vedení již nepustil. Přestože chybělo několik hráčů základu,zbytek dokázal,že když se plive na brus, dá se hrát i s favoritem mužské ligy. I přes  jednu prohru podali však hráči hradecké Slavie v závěrečném kole první půlky dlouhodobé části ligy úctyhodný výkon a potvrdili, že konečně pod Bílou věží  hrají špičkové vodní pólo i dospělí. Po první vlaštovce v minulém kole doma se Strakonicemi potvrdili hradečtí zlepšenou formu i bodovým ziskem z venku. Věru nejlepší í vánoční dárek východočeským příznivcům vodního póla!

5.kolo I.ligy mužů  17.12.2016 :

Kometa Brno – Slavia HK  9:10 pph (2:5,2:2,4:1,1:1 - pok.hody  8:9)

Branky HK: Erbs,Karel a Kubáni po 2,Kulhavý,Šimáček a Jansa po 1,vyloučení                 4:6 (využití 2:3)

Slavia HK – Kometa Brno  7:9 (1:0,3:3,1:1,2:5)

Branky HK : Erbs 2,Kratěna,Kubáni,Kulhavý a Jansa po 1,vyl. 7:8 (1:2),                                            50 diváků!

STEPP Praha Slavia Praha   10:8    Slavia Praha – STEPP Praha   10:8

Přerov  -  Olomouc   9:4                  Olomouc  -  Přerov   10:11

Tabulka i:ligy mužů po 8.kole:

1. KVP Přerov       8        6        1          0          1          89:  60          20 b.
  2. Kometa Brno    8       6        0          1          1          108:  60         19 b.
  3. Slavia Praha     8        6        0          0          2          102:  68        18 b.
  4. STEPP Praha   8        4        1          1          2          100:  81         15 b.
  5. Slavia HK         8       2         1          1          4            79:  93           9 b.
  6. Strakonice       6       1         1          0          4            71:  90           5 b.
  7. UP Olomouc   8       1         0          1          6            78:102           4 b.
  8. KVS Plzeň        6       6          0          0          6            37:110           0 b.