Jdi na obsah Jdi na menu

Vodní pólo – v baráži o I.ligu muži hradecké Slavie zůstali před branami

Vodní pólo – v baráži o I.ligu muži hradecké Slavie zůstali před branami

Níže uvádím příspěvek zaslaný p. Jiřím Vaňkem:

„Po slibně rozehraném I.kole baráže o I.ligu na hřišti soupeřů v Přerově (Slavia HK 3 body, KVS Přerov 1 bod), nepřipouštěli Hradečtí pólisté v odvetě doma jinou alternativu než postup. Stačilo by jim v první odvetě neprohrát! Tlustou čáru přes rozpočet si však udělali především sami svou malou disciplinou a nutno přiznat i s přispěním rozhodčího. Na domácím hřišti v hradecké padesátce dvakrát prohráli a o I.ligu se mohou pokusit opět až za rok. V prvním odvetném barážovém zápase byli  totiž vyloučeni v polovině hry zcela zbytečně dva klíčoví hráči Kinčl a Beránek do konce zápasu bez náhradníka, který mohl nastoupit až po 5.minutách. Soupeř využil permanentní 5 minutovou dvojnásobnou přesilovku k vstřelení 4 branek v utkání, které až do této chvíle bylo naprosto vyrovnané.V druhém utkání nemohli vyloučení hráči nastoupit, čímž bylo o výsledku baráže  bylo rozhodnuto.

Oba zápasy odvety baráže o I.ligu skončily tedy ve prospěch soupeře což znamená, že KVS Přerov si udržel prvoligovou příslušnost a Slavia Hradec pro příští soutěžní rok bude hrát ligu druhou. Nezbývá než věřit, že se poučí nejen hráči, ale i realizační tým z chyb a v příští sezóně pro Hradec Králové vybojují I.ligu na kterou stále ještě mají hráčský potenciál.“

Trenér Petr Koudelka:

„Rozhodčí Dostál nám v II.lize pískal několik utkání vždy korektně. To však o nic nešlo. Nemohu se ubránit dojmu, že v baráži tomu tak nebylo.

Za vyrovnaného stavu v druhé části 3.čtvrtiny šel s brankářem Přerova do souboje o míč Kinčl a byl odkopnut. Byl však sám vyloučen za brutalitu a to bez náhradníka.V zápise byl uveden jako důvod vyloučení úder pěstí, který viděl pouze rozhodčí Dostál. Po utkání potvrdil přerovský brankář, že tomu tak nebylo. Beránek se dotazoval sudího Jarolíma, co se děje a byl okamžitě s druhé strany hřiště rozhodčím Dostálem vyloučen za nesportovní chování rovněž do konce zápasu, ale s náhradníkem. Myslím, že obě tato rozhodnutí byla evidentně cílená, protože bez tří hráčů základního kádru (navíc chyběl Kratěna, který byl v zahraničí) nemohla Slavia pomýšlet na solidní výsledek. Naopak toto byla jediná možnost, jak mohl Přerov uspět v baráži o I.ligu vzhledem k výsledkům doma.“

Sestava HK : Martin Darvaš – Petr Pelíšek, Vojta Hansl, Tibor Kubáni, Lukáš Šipka, Jiří Kappl, Michal Jun, Jaromír Novotný, Jan Vaněček, ing.Tomáš Jansa, Michal Svoboda, jen v 1.utkání pak Martin Beránek a Petr Kinčl. Trenér Petr Koudelka.

Slavia Hradec Králové - KVP Přerov  4 : 9 (1:1,2:1,1:5,0:2), góly HK: Šipka, Kinčl, Beránek a Novotný po 1, resp. Otáhal 3, Přikryl a Komínek po 2, Mazánik a Küschner po 1, vyloučení 7:6 (Kinčl –HK do konce bez náhr. 3:46/3 čtvrtiny a Beránek - HK do konce s náhr. ve stejném čase), řídili Dostál (Brno) a Jarolím (Přerov).

Slavia Hradec Králové – KVP Přerov  5 : 9 (2:2,0:2,0:3,3:2), góly HK : Kubáni, Šipka, Novotný, Vaněček a Svoboda po 1, resp. Přikryl 4, Komínek 3 a Adolf 2,

vyloučení 3:5,využití 1:0, rozhodčí Jarolím a Dostál.

Konečná tabulka baráže o I.ligu:

KVP Přerov                      4      2          1      1               36:30         5 b.

Slavia Hradec Králové      4      1          1      2                30:36         3 b.