Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrh systému soutěží mužů pro sezonu 2008-2009 - Grecký

I. liga
Počet účastníků: 8
Systém soutěže:
Základní část: před zahájením soutěže se vytvoří 4 dvojice týmů pokud možno dle regionálního principu, které budou hrát vždy vedle sebe ať už doma nebo venku.
Například (pokud z II. ligy postoupí Ti, kteří jsou k dnešnímu dni – 5.5.2008 na čele): 1. dvojice: Stepp, Slávia Praha
2. dvojice: Přerov, Olomouc
3. dvojice: Ústí, Děčín
4. dvojice: Strakonice, Hradec Králové
Hrací systém je takový, že během jednoho víkendu odehraje každý tým dvě utkání doma či venku, tedy jen jedno utkání s jedním z určené dvojice a druhé se zbylým z dvojice.
Celkem každý odehraje v základní části 3 víkendy doma, 3 víkendy venku a rovněž tak dvojzápas s partnerem ve dvojici. Celkem během 7mi víkendů odehraje každý tým 14 zápasů.
Poté se liga rozdělí na dvě „čtyřky“.
Soutěž pak pokračuje nadstavbovou částí a to tak, že se hrají 4 turnaje, kdy každý z účastníků pořádá jeden. Body získané v základní části se ruší a zúčastněné týmy začínají s nulovým bodovým kontem. Pořadí pořadatelství turnajů je dáno umístěním po základní části. První čtyřka bojuje o umístění do play off. Druhá čtyřka bojuje o záchranu. Poslední ve druhé čtyřce po sehrání posledního turnaje sestupuje do II.ligy.
Hrací termíny:
Na podzim 2008, (kdy se bude hrát rovněž o pohár ČSVP s cílem zajistit reciprocitu pořadatelství dvojzápasů z minulé sezony) se odehrají tři dvojzápasy (3 víkendy) a oba zápasy ve dvojici (1-2 víkendy) v období říjen, listopad. Po Novém roce (únor) se odehrají zbylé 3 dvojzápasy.
Turnaje se pak odehrají takto: ve dvou víkendech nejprve dva turnaje, pak 7-14 dní volno, pak během dvou víkendů závěrečné dva turnaje. To vše během období duben až květen. Poté následuje play off, kdy hrají semifinále 1. se 4. a druhou dvojici tvoří 2. a 3. z tabulky první čtyřky. Vítězové pak finále a poražení o 3. místo. Tedy model stejný jako tomu je dosud, a to v období druhá polovina května až červen.

II. liga
Počet účastníků: 4
Hrací model – 4 turnaje. Vítěz postupuje do I.ligy, poslední sestupuje do III.ligy.

III. liga
Počet účastníků: kdo se přihlásí
Hrací model – turnaje dle počtu zúčastněných týmů. Vítěz má právo postupu do II. ligy.

Závěr
Tento výše uvedený model soutěží umožní všem zúčastněným v I. lize odehrát takový počet utkání, který by měl zajistit dostatečný výkonnostní růst jednotlivých hráčů.
Vzhledem k rozdělení soutěže na 2 čtyřky by mělo dojít k tomu, že se během 4 turnajů spolu utkají týmy, které si jsou výkonnostně rovny.
Celkový počet zápasů: 26. Týmy z 1. čtyřky navíc ještě 6-8 zápasů play off.
Navíc se ještě bude hrát o pohár ČSVP stejně jako v minulé sezoně.

II. a III. liga se odehraje v termínech, které by neměli kolidovat s hracími dny I. ligy a proto by Ti, kteří budou na soupiskách svých týmů v nižší soutěži mohli hostovat v I. lize.


V Praze 5.5.2008 Michal Grecký