Jdi na obsah Jdi na menu

4.turnaj I.ligy mužů o 5.-8.místo5.-6.6.2009 v Plzni

10. 6. 2009

Muži hradecké Slavie potvrdili,že do I.ligy patří, neboť svedli vítězný souboj s kvalitním Přerovem, který z I.ligy nikdy nesestoupil. Prohra s domácí Plzní je jen malou skvrnkou na jinak kvalitním výkonu všech hráčů s výjimkou reprezentanta Martina Beránka, který za zcela zbytečné protesty proti výroku rozhodčího oslabil družstvo Slavie na tři čtvrtiny utkání s domácí Plzní.

Kaňkou na závěrečném turnaji I.ligy mužů byla nedisciplinovanost družstva Olomouce, které získalo dvě kontumační prohry. První proto, že nenastoupilo proti Přerovu, který se zpozdil vinou vlakového opoždění o 5 minut proti hlášence a druhou proto, že odjelo předčasně z turnaje. Družstvu Olomouce náleží tedy právem „Černý Petr“ a sestupuje do II.ligy.

Výsledky závěrečného turnaje o 5.-8.místo:

Slavia HK – KVP Přerov  12:6 (2:1,3:3,4:0,3:2)

Góly:HK– Novotný 4,Kratěna,Erbs a Kubáni po 2,Šipka a Jansa po 1

resp. Jurčík 3, F.Mazánik 2,M.Mazánik 1,vyloučení 3:2,využití 1:0,

rozhodčí Kopenec (Ústí n.L.) a Ředina (Strakonice)

Slavia HK – KVS Plzeň  8:10 (4:4,0:1,1:3,3:2)

Góly:HK – Šipka 3,Kratěna,Beránek,Novotný,Kubáni a Jansa po 1

resp. Kotlár 4, Janeček 2,M.Šolc a Šmat po 1,vyl. 6:4 (0:2),pokutové hody zav.1:2,využ. 1:1, rozh.Ředina a Kopenec.

1.     Slavia HK          12     8       0       4       119:  78      16. bodů

2.     KVP Přerov        12      8        0        4        116:   97      16  b.

3.     KVS Plzeň          12      4        0        8        109: 136        8  b.

4.     UP Olomouc       12      4        0        8          82: 115        8  b.