Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. schůze valné hromady ČSVP

 sobotu 7.3.2009 se v Praze na Strahově konala od 10 hodin 17. schůze valné hromady Českého svazu vodního póla, která v letošním roce byla valnou hromadou volební. Zúčasnilo se ji 38 členů.

Na 17. schůzi se sjelo všech 24 delegátů s hlasem rozhodujícím, kteří reprezentovali 13 oddílů vodního póla v ČR. Za odstupující výkonný výbor dorazili předseda svazu JUDr. Jaromír Reitinger, předsedkyně sekce žen Ing. Ivana Štochlová, předseda TRMK MUDr. Jaroslav Novák, předseda soutěžní komise JUDr. Michal Grecký a za komisi mládeže a veteránů předseda Ing. Václav Jedlička. Omluveni: předseda komise rozhodčích Karel Dvořáček a předseda sekce mužů MVDr. Karel Faměra.

Za revizní komisi se účastnil schůze předseda Ing. Josef Konečný a za sekretaritá ČSVP sekretář svazu Mgr. Michal Jedlička a Mgr. Dana Řezníčková.

V první volbě se členové rozhodovali o zvolení nového předsedy ČSVP. Odstupující předseda svazu JUDr. Jaromír Reitinger odmítl kandidaturu a na jeho funkci se přihlásili čtiři kanditáti: JUDr. Michal Grecký (Stepp Praha), Ing. Petr Holeš (Kometa Brno), Ing. František Hrabina (KVP Přerov) a MUDr. Jaroslav Novák (KVS Plzeň). V prvním kole postoupil do druhého kola JUDr. M. Grecký s 10 hlasy a Ing. Petr Holeš s 8 hlasy. Dále nepostoupili Ing. František Hrabina se 4 hlasy a MUDr. Jaroslav Novák se 2 hlasy.

V druhém kole ve velmi dramatické volbě o předsedu svazu vyhrál s těsnou nadpoloviční většinou Ing. Petr Holeš, který získal 13 hlasů. JUDr. Michal Grecký získal pouze 11 hlasů.

I volba na předsedu sekce mužů byla na dvě kola. V prvním kole z nominovaných získal MVDr. Karel Faměra (Fezko Strakonice) 5 hlasů, Josef Janeček (KVS Plzeň) 9 hlasů a Ing. Tomáš Růžička (Stepp Praha) 10 hlasů.

V druhém kole volby předsedy sekce mužů obdržel Josef Janeček 10 hlasů, které však nestačili na 13 hlasů pro Ing. Tomáše Růžičku. V této volbě byl 1 neplatný hlas.

Ostatní volby do funkcí proběhly již na první kolo následovně:

Předseda sekce žen: Ing Michal Brož (Fezko Strakonice) 22 hlasů a 2 neplatné.

Předseda komise rozhodčích: Miroslav Kohout (SK Děčín) 13 hladů, Jaroslav Kopenec (Spol. Ústí nad Labem) 10 hlasů a 1 neplatný hlas.

Předseda soutěžní komise: Tomáš Petr (SK Slávia Praha) 17 hlasů, Ing František Hrabina (KVP Přerov) 7 hlasů.

Předseda trenérsko-metodické komise: Mgr. Michal Jedlička (SK Slávia Praha) 15 hlasů, Martin Bakala (UP Olomouc) 8 hlasů a 1 neplatný.

Předsedu komise mládeže a veteránů vyhrál s celkovým a maximálním počtem 24 hlasů Ing. Václav Jedlička (KPS Opava).

Do revizní komise byl za předsedu zvolen Ing. Josef Konečný s 21 hlasy a jako člen Jiří Šrom s 24 hlasy.

Volby proběhly pod vedením JUDr. Jaromíra Reitingra a byla ukončena v 17 hodin.